WYDZIAŁY

Celem cyklu „Wielki Format” nie jest promowanie samych osiągnięć, lecz sylwetek i postaw ludzi spełniających 3 kryteria:

Mających wybitne osiągnięcia

Cechujących się skromnością i wysoka kulturą osobistą

Rozsławiających nasz region, miasto lub  Polskę w świecie.

W pierwszym spotkaniu „Wielkiego Formatu” zaproszonym gościem był Sebastian Kawa – 29 krotny mistrz świata w szybownictwie. Na kolejne będą zapraszani również ludzie często mniej znani, żyjący wśród nas – których dopiero trzeba „wydobyć na światło dzienne”. Zaproszeni dziennikarze i historycy przedstawią sylwetki i dokonania niezwykłych Polaków którzy już odeszli. W grudniu historyk z Kielc mgr Jerzy Malisiewicz przedstawi sylwetkę polskiego Jamesa Bonda – super-szpiega Jerzego Iwanowa Szajnowicza.

Życie bez bakcyla jest jak jedzenie niedosmażonej i nieposolonej jajecznicy. Jeśli nie masz do tej pory żadnej pasji poza smartfonem i Facebookiem – to ta oferta i zaproszenie jest dla Ciebie. Celem naszym i naszych gości jest zainteresowanie i zarażanie innych pasjami. Pasjami które są w zasięgu możliwości każdego młodego człowieka, czasem pasjami odjechanymi. Na liście do zaproszenia mamy np. człowieka który kolekcjonuje …temperówki do ołówków, stomatologa-ornitologa, kardiochirurga-pszczelarza itd. Itp.
A więc niekoniecznie skoki spadochronowe, wielkie wyprawy, zdobywanie 8 tysięczników…to są super rzeczy, ale tym się już zajmują inne kluby w Bielsku.

pod prad

Życie bez bakcyla jest drętwe i smętne. Wiara która nie jest pasją – jest martwa. Akademia nie z tej Ziemi chce pomóc ożywić wiarę przez zaproszenie chętnych na spotkania z krótkim wykładem, pieśnią i modlitwą raz w miesiącu –w innej lokalizacji niż Galeria „Wzgórze” od marca 2019.
Nazwa wydziału „Pod Prąd” wymaga krótkiego wyjaśnienia. Ryby pokonują nieraz długie trasy i przeszkody płynąc pod prąd rzeki. Kieruje nimi silny instynkt. W każdym z nas jest instynkt poszukiwania piękna i prawdy. „Kto szuka, znajduje”. Ale tylko wtedy jeśli nie podda się powszechnym prądom których dostarcza nam moda, kiepska rozrywka, często mentalność i nacisk opinii najbliższego środowiska w którym żyjemy. W Akademii panuje przekonanie, że piękno, prawda i sens życia istnieją, i są możliwe do uchwycenia. Dotarcie do źródła jest możliwe przez żywą wiarę.