O NAS

Wspólnota „Akademia nie z tej Ziemi” powstała w  październiku 2018 roku. Spotykamy się regularnie na spotkaniach  modlitewnych  w wtorki o godzinie 19.00 w salce przy parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej przy ul. Giewont 2.

Pragniemy wspólnie dążyć do świętości, budować wspólnotę chrześcijańską, oraz być obecnymi w świecie.

Nie chcemy zamykać się w salkach parafialnych czy w swoich domach. Dla ludzi którzy utracili wiarę  pragniemy nieść nadzieję. Od ludzi  wokół  pragniemy czerpać inspirację  i uczyć się tego co piękne i wartościowe.

Przez rok prowadziliśmy otwarte spotkania w Galerii Wzgórze pana Franciszka Kukioły w dwóch  cyklach: „Złap bakcyla” i „Wielki Format”.  Do 1.11.2019 odbyło się 12 spotkań z ciekawymi i wartościowymi ludźmi, którzy zaprezentowali swoje niezwykłe pasje. Gościem Akademii byli m. innymi – Sebastian Kawa, wielokrotny mistrz świata w szybownictwie, Mariusz Kupczak – mistrz świata w kulturystyce niepełnosprawnych, młodzież z z „Łanowej” – krakowskiej grupy opiekującej się niepełnosprawnymi. Pozostałe ciekawe wydarzenia można prześledzić w zakładce „Archiwum”.  Wielkim powodzeniem cieszył się koncert i wspólne śpiewanie kolęd w Galerii w styczniu 2019 roku.

Misją dwóch wymienionych wyżej „wydziałów” Akademii  jest ukazywanie , że „ŻYCIE JEST PIĘKNE lub MOŻE BYĆ PIĘKNE” nawet pomimo trudnych doświadczeń i  przeciwności życiowych.

W ramach działalności  wydziału „Pod prąd” spotykamy się z ludźmi których życie poplątało się i znaleźli się w zakładach karnych lub odwykowych. Staramy się podnosić  ich na duchu i dzielić się naszym przekonaniem, że zawsze można zacząć od nowa a największą wartością i przygodą  jest życie oparte na Ewangelii.

zdjecia2-akademia-nie-z-tej-ziemi